Star Wars дроид ќе ви го патролира домот за 150 долари

Star Wars од секој пат биле популарни не само кај фановите, туку и кај колекционерите. Бројот на куклички, светлосни мачеви, наметки кои компаниите ги продаваат најверојатно е доволно голем за сопствена индустрија. Но како што напредува технологијата, и интерес за роботиката, така се појавуваат нови и откачени играчки.

Новите филмови допринесоа за креирање на нови „куклички“ кои фановите ќе мораат да ги имаат во својата колекција, а првата играчка е BB-8 дроидот кој можеме да го видиме во првиот трејлер за Star Wars: Force Awakens. Играчката, која доаѓа од

Со оглед на тоа дека станува збор за играчка тешко дека може да ја оправда цената од 150 долари, иако дел од колекционерските предмете ретко кога се продаваат за вистинската цена. Доколку дроидот не ви е доволен, Disney од денес започнува со продажба и на Millennium Falcon дронови.

1 коментар на “Star Wars дроид ќе ви го патролира домот за 150 долари

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии