Српскиот Nordeus ја стартува својата нова апликација Sportser во соработка со Bet and Win

Српската компанија Nordeus, позната по популарната фудбалска симулација Top Eleven која брои над 11 милиони активни играчи, ја објави својата нова апликација Sportser, која е изработена во соработка со познатата обложувалница Bet and Win. Sportser е апликација – моментално во затворена бета – за обложување на фудбалски натпревари, која како Top Eleven е наменета за Facebook корисниците. Sportser е вид на друштвена игра во која играчите се натпреваруваат околу знаењето на играта, односно добиваат поени според погодените предвидувања на резултати. Корисниците можат да се обложуваат на реални натпревари, но и на виртуелни, пренесува српскиот Startit.rs.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии