Среќен 30-ти роденден Mac!

Поминаа 30 години од кога Apple ја објави епската реклама во 1984-та година, најавувајќи го Macintosh. Како што напрадување развојот на ИТ, така и персоналниот компјутер доживеа еден куп промени за денес да биде еден од помоќните компјутери со поуникатен дизајни. Но, и покрај сите редизајни, Mac останува како што беше првично замислен – едноставен за користење од обичните луѓе. За да ги прослави 30-тиот роденден како што треба, Apple направи посебен веб сајт на кој се презентирани во детали сите дизајни, промени и функционалности кои беа додадени на машината.

[youtube]2oIffrjZHXY[/youtube]

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии