Сите игри кои беа најавени на вчерашниот PS5 настан

Вчера, Sony конечно го прикажа нивното решение за иднината на гејмингот. Видовме како ќе изгледа конзолата и дел од она што ќе се игра на неа. Не се спомена за цената на конзолата и за точниот датум на излегување. Она што знаеме е дека при крајот на 2020 година ќе се продаваат две верзии на PS5, од кои едната верзија ќе биде без можности за користење дискови и се вика PS5 Digital Edition (ќе може да се играат само дигитални игри).

Целиот настан од едно место!

26 игри беа откриени, или потврдени на вчерашниот настан. Само дел од нив ќе излезат истиот ден како и конзолата. Одиме првин со најавата со предметот кој би можел да ја краси вашата соба во наредните 5 години.

PlayStation 5 изглед
Marvel’s Spider-Man Miles Morales
Grand Theft Auto V and Grand Theft Auto Online
Project Athia
Ratchet & Clank: Rift Apart
Stray
Returnal
Destruction AllStars
Sackboy
Oddworld Soulstorm
Kena: Bridge of Spirits
Goodbye Volcano High
Ghostwire: Tokyo
Jett: The Far Shore
Godfall
NBA 2K21
Grand Turismo 7
Solar Ash
Little Devil Inside
Horizon Forbidden West (Horizon 2)
Bugsnax
Astro’s Playroom
Hitman III
Pragmata
My Hero One’s Justice 2
Chivalry 2
Mortal Shell

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии