Симнете ги сите видеа со Direct YouTube Downloader

DirectYoutubeDownloader е алатка изработена од MajorShare која ви овозможува истовремено да симнете повеќе содржини т.е. видеа од YouTube. Иако сме навикнати најголем дел од менаџерите за симнување содржини да се вградуваат во прелистувачот, Direct Youtube Downolader е самостојна апликација.

Најголема предност на софтверот треба да биде можноста да симнувате цели канали од YouTube, без разлика дали тоа е канал од ваши омилени видеа или препорачан канал од YouTube. Сепак не е се како што изгледа, ако некое од видеата не е поставено како глобална, тогаш интегрираниот плеер нема да го отвори. Сепак ова не е забрана за симнување на видеата, па откако ќе завршите ќе можете да го отворите со вашиот омилен софтвер за видео репродукција.

Квалитетот на видеата кој можете да гo одберете пред да ги симнете е од 240p, па се до 720р. Истотака, видеата можете  да ги симнувате и единствено како аудио фајлови, но и да ги конвертирате за iPhone, iPad, iPod, Sony PSP и PS3, Kindle Fire, Samsung Galaxy и многу други.

Посебна замерка, во текот на инсталацијата, како најголем дел од сличниот софтвер и овој ќе се обиде да ви „прошверцува“ сопствен пребарувач и тулбар.

 

5 коментари на “Симнете ги сите видеа со Direct YouTube Downloader

  1. a mesto ova mozes i da si instaliras extenzija na chrome i pod videoto na you tube da ti pisuva download i toa vo koj format ti sakas tkd mozes komotno dali vo full hd dali samo hd ili dr rezolucii pa duri i mp3 bez da cekas da se konvertira :D . Pozabavno polesno pomalce programi pomalce virusi i procesi :D

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии