Што се случуваше на The Game Awards – номинации, награди и премиери

Ноќта помеѓу први и втори декември се одржа долгоочекуваниот настан The Game Awards 2016. Дали настанот ги оправда вашите очекувања и дали вашата омилена игра се најде како една од најдобрите? Дами и господа, ова е најдоброто и најважното што се случи на The Game Awards 2016!

НАГРАДИ

 • Игра на годината: Overwatch (Blizzard)

 • Најдобра продукција: Blizzard (za Overwatch)

 • Најдобра приказна: Uncharted 4: A Thief’s End (Naughty Dog/SIE)

 • Најдобар уметнички правец: Inside (Playdead)

 • Најдобра музика и звук: Doom (id Software/Bethesda)

 • Најдобра глума: Nolan North kao Nathan Drake, Uncharted 4: A Thief’s End

 • Најдобра игра со општествено влијание: That Dragon, Cancer (Numinous Games)

 • Најдобра независна игра: Inside (Playdead)

 • Најдобра мобилна игра: Pokemon Go (Niantic)

 • Најдобра VR игра: Rez Infinite (Enhance Games)

 • Најдобра акција: Doom (id Software/Bethesda)

 • Најдобра акциона авантура: Dishonored 2 (Arkane Studios/Bethesda Softworks)

 • Најдобра RPG: The Witcher 3: Wild Hunt — Blood and Wine (CD Projekt RED)

 • Најдобра игра со борба: Street Fighter V (Capcom)

 • Најдобра стратегија: Civilization VI (Firaxis Games/2K)

 • Најдобра фамилијарна игра: Pokemon Go (Niantic)

 • Најдобра спортска игра: Forza Horizon 3 (Playground Games/Microsoft Studios)

 • Најдобра мулти-плеер игра: Overwatch (Blizzard)

 • Најочекувана игра: The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo)

 • Најдобра игра за е-спорт: Overwatch (Blizzard)

 • Најдобар е-спорт тим: Cloud9
 • Најдобар е-спорт играч: Marcelo “coldzera” David

 • Најактуелен гејмер: Boogie2988

 • Хидео Коџима ја доби награда за икона на индустријата!

ПРЕМИЕРИ

 • Mass Effect: Andromeda имаше премиера на гејмплеј елементите во огромниот свет

 • The Walking Dead: A New Frontier даде прoширен увид за тоа што би можеле да очекуваме во третата сезона со омилената Клем

 • Halo Wars 2 изгледа навистина импресивно

 • Prey доби светска премиера!

 • Клиф претстави краток трејлер за неговата нова игра Lawbreakers

 • Dauntless е сосема нова игра од сосема ново студио

 • Guardians Of The Galaxy: The Telltale Series навистина е во изработка!

 • Ремек делото на Хидео Коџима изгледа повеќе од интригантно!

 • Bulletstorm се враќа!

Што ви се највеќе допадна од The Game Awards, или популарно наречени гејминг оскари? Што ве целосно разочара? Кажете нѝ во коментарите, на друштвените мрежи или во гејминг секцијата на ИТ форум!

1 коментар на “Што се случуваше на The Game Awards – номинации, награди и премиери

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии