Што да правите кога ќе ви снема интернет? (инфографик)

Моментот кога ќе ни снема интернет и кога ќе сфатиме дека сме зависни од него. Ви претставуваме инфографик со идеи што да се прави во кризните моменти:

9 коментари на “Што да правите кога ќе ви снема интернет? (инфографик)

  1. Nesakam voopsto da go falam t-home (za da ne azdisaat) ne pomnam kga sum nemal intrnet :-)
    A imam koristeno i 3G od site operatori isto taka mozam da kazam deka se pristojno dobri.
    So drugi zborovi so bese prasanjeto ?

  2. Инспирацијата ви е од http://0.mk/h3r3. Сте можеле да додадете и некои работи што Македонците ги прават. Пример, кога се нема интернет дома и нема бежичен, се оди во интернет кафе или дури тогаш им текнува да им се јават на пријателите или да излезат од дома…

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии