Samsung: Galaxy S II е подобар од iPhone 4S

Apple во вторникот ja претстави новата генерација на iPhone, 4S, што за многумина беше и мало разочарување бидејќи се очекуваше сосема нов редизајниран iPhone, а не само подобрена верзија на iPhone 4. Доказ за ова разочарување е падот на акциите на Apple веднаш по претставувањето на новиот паметен телефон. Се разбира адутот на Apple во iPhone 4S се крие во хардверскиот дел, кој има далеку подобри перформанси од iPhone 4.

Samsung, еден од најголемите конкуренти на Apple, покрај тоа што се обидува да го забрани продавањето на iPhone 4S во некои земји, се обидува и да го искористи моментот што голем дел се разочарани од фактот дека нема нов редизајниран модел. Samsung претстави официјална споредба на спецификациите помеѓу нивниот паметен телефон Samsung Galaxy S II и новиот паметен телефон на Apple, iPhone 4S, нагласувајќи дека адутот на Apple, хардверскиот дел е всушност послаб од тој на Samsung Galaxy S II. Во прилог ја имате официјалната споредба според Samsung.

20 коментари на “Samsung: Galaxy S II е подобар од iPhone 4S

 1. Мало бебе прашајкој е појак екран,ке ти каже ане на мобил фон блогови
  Иако е ретина дисплеј самсунг има многу посветол,поинтензивен и најноватехнологија
  Екран ,додека кј епл е веке стара технологија,за Цпу да не праиме муабет 1.0 со 1.2Gh на Самсунг
  РАМ ИМА 1ГВ Самсунг додека ајфон 512мб и вози андроид 64% од светска мобилна популација што вози

 2. Добро луѓе сте имале во рака Галакси С2? Ај не заборавајте дека телефонот е во продажба уште од Април што е за 7 месеци пред најавата на апгрејдираниот Ајфон. Значи небаре 7месеци по самсунг ајфон искача со нешто слично. Сте споредиле некогаш квалитет на слика помеѓу двата? Самсунгот го јаде ајфонот. Што ќе му правиш на Сири на македонски? И кои се најголемите достигнавања на новиот ајфон? двојно јадро…пред 7 месеци…8 мега пиксели…пред 7 месеци…побрз интернет….пред 7 месеци…Не тресете глупости пред време.

 3. хахаха само на самсунгов сте обележале појаките работи а!?
  1.КУЛТУРНИ димензии, ако сте обележале тежина кај галакси зашто не димензиите кај ајфонот?
  2. РЕТИНА дисплеј,
  3.РЕЗОЛУЦИЈА!
  4.СИРИ!
  5.Не е хендикеп ако не се вади батеријата! И на МЕК не се вади ништо па фураат. Ако сте обележале тоа требало и тоа за камера батн кај ајфонот.
  6. no memory limitation?? Зар 16 т.е. 32 ил 64 гб се малку? Па купи си хард.

  Многу сте пристрасни и провидни…како новинари од сител сте…
  Новинар треба да биде објективен, а не маркетар!

 4. Секој си го фали својот производ па така и Samsung може да си вика колку сака дека е подобар, но едно се желбите, а друго фактите. Дури се чудам како некои портали, односно сите очекуваа и пишуваа за iPhone 5 и наеднаш iPhone 4S ШТО Е СОСЕМА НОРМАЛНО И ОЧЕКУВАНО, но за кого како! Има, … 2G, 3G, 3GS, 4G и сега 4GS. Следно е iPhone 5G!

 5. iPhone 4S e она што требаше да биде iPhone 4. Но безмозочните епл фанбои се затрчаа и ја земаа четворката, иако имаше многу подобри телефони од него, а сега ке прават "апдејт" од 4 на 4S, а всушност ке направат "даунгрејд" на нивниот џеб за 600 евра.

 6. Eкраните на ајфон ги правеше (меѓудругите) Самсунг. Ама и Армани не ги шие сам своите фармерки, па не значи дека тој кинезот во шивална е исто толку добар како Армани.

  СГС2 е подобар од ајфон 4, но не и од 4с, тоа е реалноста.

 7. samsung e kompanija be so se zaebavate so za dzabe komentirate ne za dzabe lugeto napisali i stavile u post! a so vikat i nekoi decki videata na youtube pokazuvat se! a za nasio pazar bas ios sistemo naj ne go biva! poarno zemi si symbian barem ke znaes deka sekoja aplikacija mozes bez pari da ja najdes! samsung ima se od tehnologija a ovie samo so telefoni i kompjuteri se zanimavat i po nekoja mp3! proveri kakov procesor e imal iphone pred da gi stava ovie cipovi. samsung znae se. i ekranite za 3g 3gs i prvio iphone se od samsung. taka da ne se bunejte bezveza procitajte nesto ne dozvoluvajte od apple da vi go perat mozoko!

 8. so be samsung za zalenje.iphone ima pojak procesor i podobar ekran ,1.2ghz dvojadren procesor e pojak od1 ghz dvojadren. lugje svesni li ste so zborite?otcenkite ne se davaat od cueno i dodadeno tuku od testirano i prikazano na delo.na youtube pobarajte vidio:galaxy s2 vs iphone 4s pa ke ja videte vistinskata razlika i sto navistina e galaxy s2.

 9. iPhone 4S има повеќе меморија, повеќе резолуција, НЕСПОРЕДЛИВО појак графички чип, па дури и процесорот е појак, ако е клокуван на 1гига, потенок дизајн, МНОГУ подобра оптика на камера, и Сири кој е во спордба со Вилинго небо-и-земја разлика.

  Самсунгот има предност поголем екран, иако со помала резолуција дури и од помалиот на 4S, и 4G – не во сите модели, и апсолутно бескорисно за наш пазар и за 99% од светскиот пазар.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии