Samsung Galaxy 21 ќе биде претставен на 14 јануари

Дејан Соколоски

во Мобилни

Љубителите на Samsung на 14 јануари ќе можат да и се порадуваат на новата верзија на Galaxy телефоните. Ако им веруваме на гласините компанијата ќе претстави три нови уреди Galaxy S21, S21 Plus и S21 Ultra.

Настанот ќе биде во живо на samsung.com, а веќе можеме да ja погледнеме и првaта најава, која за жал освен дата за презентацијата, не покажува ништо друго.

Од некои претходни протекувања може да погодуваме дека замаглениот дел е новиот модул за камерата. Од ова може да заклучиме дека компанијата ќе се фокусира на овој сегмент. Тоа секако не е изненадување, најголемите производители на телефони се повеќе своите уреди ги рекламираат како камери.

Што се однесува за спецификациите, S21 и S21 Plus доаѓаат со 2400х1080 екран. Телефоните доаѓаат со тројна камера, 12MP главен сензор, 12MP широко-аголен сензор и 64MP телефото сензор. Ова засега се неофицијални податоци, а за точните податоци ќе почекаме уште 10 дена.

Galaxy и Note се ексклузивните модели на Samsung кои се конкуренти на најдобрите телефони и често се на самиот врв кога Android е во прашање.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии