Саем, предавања, WCG и дигитален фестивал… се во едно на Лан Фест 2011

„Викендот на информатичка и телекомуникациска технологија има за цел да ја прикаже целосната слика на информатичката и телекомуникациската технологија на Македонија, да овозможи соработка на ИКТ секторот со останатиот сектор од Македонија како и со глобалниот пазар.“, велат организаторите.

Лан Фест конференцијата ќе се состои од неколку дела:

 • саемско изложување каде компаниите преку својот штанд ќе можат да ги презентираат своите е-услуги, софтверски решенија, финансиски, образовен софтвер, разни производи, е-маркетинг решенија… Малопродажбата не е дозволена на настанот.
 • ќе има предавања каде ќе се споделат идеи за стари и нови технологии и концепти. Најавени се „80 ИКТ конференции, презентации и обуки од страна на Министерствата, локални и странски ИКТ експерти како и од самите фирми изложувачи, истите ќе бидат и електронски пренесесувани во живо на www.lanfest.mk“
 • ќе има и седми-по-ред квалификации за World Cyber Games организирани од Македонска E-Спорт Федерација (MESF). Квалификациите се за светското гејминг првенство кое ќе се одржи во Кореја 2011-та.
 • и можеби најинтересниот дел, за сите три дена ќе има дигитален LAN фестивал каде до 500 заинтересирани посетители ќе можат да си донесат лаптоп или конзола и да се поврзат со LAN и WAN пристап за разни ИТ натпревари и споделување на едукативен материјал.

„Дополнително овој сегмент [дигиталниот фестивал] со себе го понесува и најголемиот јавен и директен технички приказ на комплексно техничко решение во Југоисточна Европа, каде директно ќе бидат преставени и презентирани аспекти во полето на широкопојасниот интернет, безбедносни системи, менаџирање на комплексни инфраструктури и структурна поставеност на истото.“, велат од Лан Фест конференцијата.

Ваква слика ќе не очекува, велат организаторите на Лан Фест.

7 коментари на “Саем, предавања, WCG и дигитален фестивал… се во едно на Лан Фест 2011

 1. Привет всем, есть вопрос, попался сайт stsfoto.ru, не могу разобраться как тут найти девушек ню, кто нибудь может пояснить? Заранее спасибо.

 2. Добро пожаловать dilpy.ru
  Производство металлоконструкций, художественная ковка:
  навесы, теплицы, беседки, зимние сады, козырьки, заборы, ворота, калитки, душ для дачи, оградки, столы кованные, скамейки, мангалы, решетки на окна.

 3. Создание и раскрутка сайтов.

  Создание сайтов любой сложности.

  Сайт визитка от 50 у.е
  Комерческий сайт от 200 у.е.
  Интернет-магазин от 200 у.е.
  Форумы от 150 у.е.

  Раскрутка сайтов
  Внутренняя и внешняя оптимизация, раскрутка в соцсетях.
  Наполнение сайтов контентом (копирайт, рерайт).

  Индивидуальный подход к каждому клиенту, качественное исполнение, оплата после выполнения заказа, приятная ценовая политика.

  почта [email protected]
  skype studia_site
  icq 664887841

  Василий

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии