Роботот на Omron, Forpheus, игра пинг-понг против олимписки шампион

Дејан Соколоски

во Хардвер

OMRON на Cutting-Edge IT & Electronics Comprehensive Exhibition (CEATEC) ја претстави надградбата на пинг-понг роботот Forpheus. Презентацијата на роботот беше преку ревијален натпревар помеѓу Forpheus и олимпискиот шампион Јун Мизутани. Надградбата на роботот доаѓа со можност за одбрана од забивање и со дополнителна рака за сервирање.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии