Викендов се одржа Робомак 2012, една од најголемата работилница за роботика на Балканот. Настанот кој е организиран од студентската организација EESTEC и македонската секција на IEEE, привлече над 110 студенти од Македонија и други земји кои на последниот ден од работилницата учествуваа во „битка меѓу роботите“.

Подолу се фотографии од натпреварот, сликани се од Кристијан Теодоров од Zdravo.com.mk.

3 коментари на “Робомак 2012 (куп фотки)

  1. Имаше пренос во живо на web.maxtv.mk и беше доста интересно (барем за кај нас). А онаму во кина, вакви роботчиња прат децата од градинка.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии