Робин Вилијамс се пошегува со Siri

Холивудскиот актер и познат комичар Робин Вилијамс во шоуто на Елен Деџенерес се пошегува на сметка на Siri, апликацијата која беше промовирана со новиот iPhone 4S.

Вилијамс, кој е добро познат шегобиец, го сподели своето искуство со Siri додека бил во Франција. Личниот асистент Siri не успеал да пронајде француски ресторани, по што Робин вели дека Apple треба да направат Siri да има француски акцент.

Btw, Вилијамс е добро познат по имитирање и исмејување на французите, неговото YouTube видео “The French” има повеќе од 3-4 милиони прегледи. За оние кои не го гледале:

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии