Riders Republic e MMO игра со екстремни спортови

Доколку сакате ММО, но и екстремни спортови, штотуку најавената игра од Ubisoft се чини дека ќе биде игра само за вас. Направена од тимот кој беше задолжен за критички-признаената Steep, Riders Republic ќе ви дозволи да навлезете во отворен свет и да ги проверите вашите вештини со скии, сноуборди, бицикли и слично.

Огромниот свет првенствено се состои од националните паркови на САД. На локации како Кањон Брајс, Јосемит, или планината Мамут можете да се тркате сами или со вистински лица. Оваа ММО игра ќе ви дозволи трки со до 50 други играчи.Како напредувате низ модот за кариерата можете да отклучувате нова опрема и костими.

Riders Republic ќе излезе во февруари 2021 година.

The spirit of Steep lives on in Ubisoft's extreme sports game Riders  Republic • Eurogamer.net
Riders Republic announced with official release date and two trailers |  Aroged
Riders Republic unveiled at Ubisoft Forward 2020 | Shacknews
Riders Republic schickt die Spieler durch wunderschöne Parks - PS-NOW.de
Steep Studio Announces Riders Republic, A Multiplayer Extreme Sports Game

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии