Рекордните нарачки за хакерската игра Watch Dogs започнуваат со забавна маркетинг кампања

Одите на сервис за телефонот, а пријателски настроениот сервисер ви кажува дека ви инсталирал специјална апликација само за вас. Хакерската апликацијата овозможува да ги гасите светлата, да отклучувате автомобили, да ги вклучувате алармите или да подигнете колку пари сакате од банкомати. Звучи навистина интересно, како од некој сајбер-панк филм, но засега станува збор единствено за маркетинг кампања на Ubisoft за новата видеоигра Watch Dogs во која играчите ќе имаат улога на вешт хакер Аиден Пирс, кој со своите алатки ќе се обиде да ја одмазди смртта на својата внука. Играта е биде „open world“, а ќе биде достапна на 27 мај.

[youtube]1hpU_Neg1KA[/youtube]

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии