Rage 2 и Absolute Drift се апсолутно бесплатни на Epic Store!

Викендот е пред нас, а доколку сеуште се мислите со каква ААА пукачка игра да се дружите, упатете се кон Epic Store и зграпчете ја сосема солидната Rage 2.

Играта е достапна на Xbox Game Pass корисниците нешто повеќе од половина година, а сега конечно можат и сите останати да ја проверат без да потрошат денар. Според нас, Rage 2 успеа феноменално да се надоврзе на првата игра и иако немавме што да правиме во огромниот отворен свет по завршување на кампањата, патувањето кое не доведе до таму беше повеќе од впечатливо.

A ако RAGE 2 плени со раскошен и огромен свет, Absolute Drift ветува да ве освои со преубав минималистички свет каде се тркате низ најразлични планински патишта и работите кон станување апсолутен мајстор за „фаќање кривини“.

И Rage 2 и Absolute Drift ќе бидат бесплатни за преземање до 25 февруари. Веднаш по нив, ќе стапи на сила одличната Sunless Sea!

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии