Quake Champions и понатаму е бесплатна

Сите оние кои бараат адреналински фикс во прво лице, би требало да ги насочат треперливите прсти кон Quake Champions.

Со желба да привлечат што е можно повеќе играчи, Bethesda реши да го продолжи промотивниот период за уште една недела и сите оние кои ќе ја инсталираат играта до 25.јуни ќе можат бесплатно да ја играат цело време додека играта е дел од раниот пристап на Steam. Имајте во предвид дека Quake Champions е замислена да биде бесплатна за играње, и доколку не сакате да ја проверувате незавршената верзија, се што треба е да почекате да излезе финалниот продукт кој, повторуваме, ќе биде бесплатен за сите.

Во случај да сакате да проверите до каде е играта и ви се допадне виденото, од срце ви препорачуваме да си се почестите со Quake Champions Champions Pack. Со 34% попуст, овој пакет ви дава инстантен пристап до сите моментни и идни Quake шампиони, како и три кутии со плен, екслузивен изглед и можност да играте во custom игри.

Наше мислење е дека id Software имаат направено одлична работа со Quake Champions и арена шутери фанатиците дефинитивно не би требало да го заобиколат овој наслов.

1 коментар на “Quake Champions и понатаму е бесплатна

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии