Прво видео од тунелот на The Boring Company

Дејан Соколоски

во Вести

Илон Маск на Instagram сподели дел од напредокот на The Boring Company. Компанијата со супер брзи тунели ќе се обидe да ја намали градската гужва и да го скуси патувањето.

Компанијата веќе започна со изградба на тунелот во Лос Анџелес, а од постот на Instagram може да видиме прво видео на лифтот со кој се спушта возилото.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии