Одлична приказна, но и интересна идеја за маркетиншки трик за да се загрее публиката за овој нов уред кој има камера на предниот дел од телефонот, погодна за видео повици, а има и нова подобрена камера на задната страна на телефонот заедно со блиц. Има подобрен 960×640 дисплеј со поголема резолуција, има и втор микрофон и поделено копче за покачување на гласот.

9 коментари на “Прв поглед на iPhone 4G

  1. HTC Evo никогаш нема да дојде во Македонија така да тоа е.Плус 4Г оператор во Македонија нема(освен Неотел кој не е мобилен оператор)

  2. Вие што викате дека има телефон подобар од Ајфон и тоа во случајот HTC EVO 4G и тоа десет пати ве разбирам зашто викате така и нема да ви замерам! :))

    1. Дефинитивно HTV EVO 4G е гром ствар. Искрено и не сум фан некој на iPhone тоа е веќе видена работа само малце подобро нашминкана.

  3. Ќе го замолам авторот на текстов да внимава на јазикот. Во македонскиот не постојат зборови како „претејќи“, „позади“ и „дугме“. Еве една екстензија за Firefox која служи за лекторирање на македонски текстови:http://bit.ly/cJTl4X

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии