Прогласени победниците на Steam Awards

Мартин Јованчевски

во гејминг

Крајот на зимската распродажба се приближува, а оние кои не се по трошење пари, би можеле да се информираат кои игри се прогласија од гејмерите како ултимативните победници за 2020 година. Valve прогласи победници во 10 категории, а се чини дека Red Dead Redemption 2 и понатаму држи посебно место во срцата на гејмерите и ја зграпчи Game of the Year наградата.

Победниците на Steam Awards се:

  • VR игра на годината: Half-Life: Alyx (Phasmophobia, The Room VR: A Dark Matter, Thief Simulator VR, Star Wars Squadrons)
  • Продукт на љубов: Counter-Strike: Global Offensive (Among Us, Terraria, The Witcher 3: Wild Hunt, No Man’s Sky)
  • Подобра со пријатели: Fall Guys (Sea of Thieves, Borderlands 3, Deep Rock Galactic, Risk of Rain 2)
  • Најиновативен гејмплеј: Death Stranding (Control, Superliminal, Noita, Teardown)
  • Впечатлива приказна: Red Dead Redemption 2 (Detroit: Become Human, Mafia Definitive Edition, Metro Exodus, Horizon Zero Dawn)
  • Најдобра игра во која не ве бива: Apex Legends (Crusader Kings 3, Ghostrunner, FIFA 21, GTFO)
  • Впечатлив визуелен стил: Ori and the Will of the Wisps (Battlefield 5, There is No Game, Marvel’s Avengers, Black Mesa)ж
  • Најдобра звучна подлога: DOOM Eternal (Halo: The Master Chief Collection, Helltaker, Need for Speed Heat, Persona 4 Golden)
  • Најдобра игра за релаксирање: The Sims 4 (Microsoft Flight Simulator, Satisfactory, Untitled Goose Game, Factorio)
  • Игра на годината: Red Dead Redemption 2 (Hades, DOOM Eternal, Fall Guys, Death Stranding)

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии