Пристигна Firefox зa мобилен

IT.mk редакција

во Софтвер

{mosimage} Мozilla го објави Firefox за мобилните, кој во моментот работи само на Маемо, мобилниот оперативен систем на Nokia N900. Подолу е видео од Mozilla која ги објаснува навистина интересните опции за мобилниот Firefox, како синхронизација на прелистувачот на вашиот декстоп PC на мобилниот. Уште поинтересно, има и додатоци за мобилниот Firefox.

Mozilla најави дека наскоро ќе објават верзија на прелистувачот за Windows Mobile и Android телефоните, но сега за сега нема никакви планови за iPhone или Blackberry верзија на мобилниот прелистувач.Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии