Познатиот физичар Мичио Каку за идината на вештачката интелигенција

Во моментов, а и од поодамна е актуелна темата за тоа кој е во право, противниците или поддржувачите на вештачката интелигенција. Одговор на ова прашање со обидува да даде и познатиот теоретски физичар, г. Мичио Каку. Тој во својот пример зборува и за теориите на Марк Закерберг и Илон Маск. За да видите кој според него е во право погледнете го видеото.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии