Познати датумите за идните Steam распродажби

И, како и секоја година, предвреме се дознаа датумите на трите поголеми Steam распродажби.

Па така, за првата од трите замислени распродажби нема да чекаме многу. Halloween распродажбата е од 29.октомври до 1.ноември. Неколку недели по тоа, ќе започне есенската распродажба, од 21 до 27 ноември. Месец дена по тоа, ќе стапи на сила најголемата распродажба. Steam Winter Sale ќе проба да ви ги земе тешко спечалените пари во периодот помеѓу 20.декември и 3.јануари.

Првите информации за распродажбите дојдоа од Skr Skr GVNG кој постави скриншот од датумите, со коментар дека никој не му забранил да го пренесе ова на Twitter, туку само да биде дискретен на Steam Community и неговите сајтови.

Што планирате да купите од распродажбите? Кажете нѝ во коментарите или на социјалните мрежи!

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии