Portal 2 е халуцинации!

„Играва е халуцинации.“, вели Pricina на форумот на It.com.mk каде се чини дека сите форумџии се импресионирани од играта.

„Играта има за цел да ја дополни приказната од Half Life универзумот и е логичка игра (но не премногу за да те боли глава), има забава, има хумор, има ептен сериозна страна во себе, сите реченици што во неа се кажани се сурово точни и вистинити и на прв поглед делуваат ептен без врска, но имаат и тоа каква длабочина.“, го објаснува PilGriM чудниот свет на Portal 2.

… повеќе инфо, оценка и дискусија за Portаl ќе најдете на форум, подолу ја имате тв рекламата и краток гејмплеј.

2 коментари на “Portal 2 е халуцинации!

  1. Закон игра, малце подобра беше кецот, ама и ова е супер. Single player кампањата е прелесна а и co-op не е кузне што ако имаш паметен соиграч. Овие двете ги играв наизменични и ги свртив за 3 дена.

    Ај се надевам дека ќе направат продолжение како што имаше half life

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии