Покрај импресивниот TitanFall, ова се останатите најдобри игри од Gamescom

Без сомневање Titanfall е најдобрата игра која ја видовме на годинешниот Gamescom, но саемот вo Келн не би бил еден од најдобрите во светот доколу се заврши на една презентација.

Xbox One први го привлекоа вниманието со најавените игри кои ќе стартуваат на конзолата. Според многумина ова е најдобриот старт на конзолата, гледано исклучиво од аспект на достапни игри досега. Xbox на денот на излегувањето доаѓа со обезбедени Call of Duty: Ghost, Battlefield 4, Killer Instinct, Dead Rising, Forza Motorsport 5 и веќе стандардните FIFA 14, NBA Live 14 и Madden NFL 25. Конзолата е најавена за ноември по цена од 500 долари.

PlayStation 4 доаѓа без импозантен стартап, но конзолата е поевтина, а и дел од гејмерите разoчарани од правилата на користење за Xbox One кои ги наметнува Microsoft веќе се изјаснуваат дека ја претпочитаат оваа конзола. Најавени за PlayStation 4 се GTA 5, Grand Turismo 6, Beyond: Two Souls, Hell Divers, Shadow of The Beast и Resogun. Слично како и Xbox One, конзолата ќе биде достапна од ноември.

Што се однесува до новите игри, еве дел од подобрите кои воодушевија покрај Titanfall:

[youtube]N-ZfF2h1N2U[/youtube]

[youtube]yTdWW25yTY0[/youtube]

[youtube]3WGnHAMRB98[/youtube]

[youtube]Ww5KcCdswHc[/youtube]

[youtube]8R2n77M4tTQ[/youtube]

[youtube]Z4HZdKN4PRo[/youtube]

[youtube]x1zTFbCLvM0[/youtube]

[youtube]J7WyyKy54LU[/youtube]

[youtube]xHxX0z2aPAg[/youtube]

[youtube]WDBpUCWr7a4[/youtube]

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии