Погледнете како Apple го изработува цилиндричниот Mac Pro

Koга Apple го престави Mac Pro, дизајнот на десктоп компјутерот не остави без зборови. Секако дека очекувавме компјутерот, достапен од декември за 3.000 долари, да биде моќно чудовиште, но бевме изненадени од креативено склопените компоненти во цилиндрично куќиште. Проблемот со таа креативност, вели Apple, е што морале да најдат поразличен процес на производство на алуминиумскиот цилиндар. Mac Pro се склопува во САД, и од видеото кое го објави Apple може да се види дека креирањето на компјутерот е исто толку прекрасно како и самиот производ.

[youtube]IbWOQWw1wkM[/youtube]

2 коментари на “Погледнете како Apple го изработува цилиндричниот Mac Pro

    1. Што е разликата? Склопен/произведен… куќиштето го изработуваат во САД очигледно, но процесорот е од Intel, GPU од AMD, сега навлегуваме каде и кој ги прави компонентите?

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии