Погледнете ги вештините на CS тимот ENTiTY (видео)

IT.mk редакција

во ИТ.МК

Секој што ja игра популарната Counter-Strike знae дека во Македонија постои тим кој може да се натпреварува со најдобрите во светот. Доволно е да го погледнете најновото промотивно видео на ENTiTY, направено од Мислим Дурмисоски, и да се уверите во вештините на kalaN, NENO, N1GHTMARE и helius.

ENTiTY продолжува со своите успеси и настапи на локални и светски натпреварувања. Последниот успех им беше пред скоро месец дена во Србија каде го освоија првото место.

[youtube]Gz8Bm9Pof7U[/youtube]

1 коментар на “Погледнете ги вештините на CS тимот ENTiTY (видео)

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии