Победниците на #StayHome турнирот организиран од МеСФ ќе учестуваат на првиот Европски куп на нации

Македонската е-спорт федерација организира #StayHome турнир во неколку популарни видеоигри. Најдобрите играчи во Counter Strike: Global Offensive, League of Legends, PES 2020 ќе можат да „се пресметаат“ од дома. Победниците на турнирот потоа ќе натпреваруваат на Европскиот куп на нации.

Португалија, Чешка, Србија, Словачка, Белгија, Израел, Белорусија, Унгарија, Србија, Украина и Грузија ќе бидат нашите партнери и противници за првата титула, Шампион на Европа, велат од МеСФ.

На турнирот може да бидат пријавени и двајца странци и најмногу двајца резервни играчи. Минимум дозволена возраст на играчите е 16 години!

Вечерва официјално објавуваме дека победниците на турнирот организиран од МеСФ под мотото #StayHome ќе учестуваат на…

Gepostet von Macedonian Esports Federation am Mittwoch, 29. April 2020

Пријавувањето за учество е отворено веќе неколку дена и ќе трае до 4 мај до 15:00 часот. Сите заинтересирани може да се пријават на следниве линкови:

Бројот на екипи кои може да учествуваат не е ограничен.

Повеќе податоци за натпреварот може да прочитате на официјалната веб-страница.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии