Победникот на WCG натпреварот е…

Да не одолговлекувам, победникот на WCG натпреварот е …(тапани)


… победникот ќе добие Ferret глувче кое е опремено со 3200DPI високо квалитетен гејминг сензор, 6 (4 со можност за репрограмиње) копчиња се на се, 16-битен проток на информации, ергономичен дизајн со гумена обвивка која помага при потење на рацете…


Сашо Стојановски!

Честитки до Сашо, и честитки до сите други кои учествуваа. Ако го погодивте победникот, но не бевте избрани не грижете се. Ќе има нареден пат, ќе има други игри и ќе има уште награди!

Честитки и до македонскиот CS тим ENTiTY кој го победи првиот натпревар но не успеа да ги пројде групите на WCG.

Подолу е методот на избирање случаен победник од 24-те корисници кои го одбраа Na’Vi како победник.

4 коментари на “Победникот на WCG натпреварот е…

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии