Победник на првиот .мк Мобил фестивал е…

Награда за најиновативен филм снимен со мобилен ја доби Бранко Ристовски за филмот „Light”, а за втор најиновативен филм беше одбран „How Does it Feel“ филмот на Сања Алексовска. Тие два филма можете да ги погледнете на официјалниот сајт.

[youtube]w-9sHtmX9Vw[/youtube]

1 коментар на “Победник на првиот .мк Мобил фестивал е…

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии