Webbby Awards, , организирани од Интернационалната академија за дигитални уметности и науки (IADAS), има 70 категории, а подолу ќе ги најдете дел од победници од на поединечните категорија, како на пример друштвено вмрежување каде победи Twitter, категоријата за најдобра заедница каде победник е Flickr, најдобра воведна страна каде победник е Malecopywriter.com, Нет уметност каде победник е NAWLZ, theymakeapps.com е победник за најдобар сајт за хардвер/софтвер…

Целата листа на номинирани, како и победниците според публиката, ќе ја најдете тука. Наградите ќе бидат доделени на церемонија која ќе се одржи на 14 јуни во Њујорк.

Наградите за специјалните достигнувања се:

  • Webby животно достигнувањеВин Церф, татко на интернетот, еден од креторите на TCP/IP протоколот
  • Webby личност на годинатаРоџер Еберт, онлајн новинар и филмски критичар
  • Најдобра актерка – Еми Поелер, позната по онлајн серијaлот Smart Girls at the Party
  • Филмски и музички уметници на годинатаOK Go

Дел од наградените според категориите се:

Целата листа ќе ја најдете тука.

3 коментари на “Победниците на Webby Awards

  1. Няма съмнение, електроника продукти са едни от най-горещите точки в сайта и offline.as технологии продължават да напредват, все повече и повече хора започват да осъзнават, че това са някои от нещата, които те просто не могат да живеят без него.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии