Паметната алка на Huawei ќе може да прави телефонски повици

И Huawei се приклучи на компаниите кои ќе се обидат да го заземат пазарот на преносни комјутери. За разлика од останатите производители на паметни телефони кои најавуваат или презентираа часовници, Huawei ќе излезе со паметна бразлетна, јавува Engadget.

TalkBand B1 е комбинација од бразлетна и комуникатор/слушалка. Лентата доаѓа со 1,4 инчен флексибилен OLED екран и може да се користи, за разговори или како најголемиот број на преносни комјутери како фитнес додаток. Слушалката може да издржи шест дена без полнење на батеријата што е навистина повеќе од доволно. TalkBand B1 излегува во Кина следниот месец, а до средината на 2013 година ќе излезе во Европа и Азија. TalkBand B1 ќе биде достапен за 100 евра.


Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии