Oва се првите слики од Android телефонот на Nokia

Nokia сепак работи на Android телефон, открива @evleaks кој сподели слики од телефонот на Twitter. Компанијата сепак малку го променила изгледот на оперативниот систем, а ако им се верува на сликите телефонот доаѓа со Skype и Viber. Project Normandy, како што е наречен Android телефонот доаѓа со сопствена верзија на оперативниот систем, иако не е со голена како онаа која се користи на таблетите од Amazon. Со оглед на тоа дека наскоро Nokia ќе се префрли под Microsoft ќе биде интересно да се проследи развојот на настаните со овој уред и дали Microsoft ќе ја издаде Normandy серијата воопшто.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии