Откриена хардверската побарувачка за Serious Sam 4

Мартин Јованчевски

во Вести, гејминг

Доколку ве интересира каков компјутер ќе ви е потребен за да го искусите графичкото совршенство кое го видовте во горното видео, на вистинското место сте! Имено, четвриот продолжеток на талентираното хрватско студио бара за максимално уживање 8-јадрен процесор и 16GB RAM, како и GeForce 1080/2060. Во случај да не можете да си ја дозволите оваа такса, минималната побарувачка се сведува на 4-јадрен процесор, 8GB RAM, GeForce 780/970/1050.

Serious Sam 4' arrives on PC and Stadia in August | Engadget

Serious Sam 4 напаѓа на 24 септрември!

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии