Објавени победниците на Сајт на годината за 2018

Вчера во ЕУ Инфо Центар беа доделени наградите Сајт на годината за 2018 година. Ова е деветто издание на манифестацијата која ја организира дигиталната маркетинг агенција Media Solutions со поддршка на Кожувчанка ДОО Кавадарци.

Сајт на годината има за цел да ги истакне и награди најдобрите сајтови во изминатата година во повеќе категории, и да го вреднува трудот на големиот број млади и талентирани автори од повеќе области кои работат во веб издаваштвото.

Карактеристично за овој натпревар е тоа што македонските интернет посетители ги номинираат и гласаат за своите омилени сајтови на сајтот на манифестацијата. Оваа година своите гласови ги дадоа речиси седум илјади интернет посетители од Македонија, и за најдобар сајт го избраа grouper.mk. Добитниците во останатите категории се следните:

Најдобра мобилна апликација

Трето место: karti.com.mk

Второ место: Grouper

Прво место: Moj Vozduh

 

Храна и Здравје

Трето место: coolinari.mk

Второ место: sezahrana.mk

Прво место: gotvi.mk

 

Мода и Убавина

Трето место: vobelo.mk

Второ место: ubavinaizdravje.mk

Прво место: femina.mk

 

Автомобилизам

Трето место: krug.mk

Второ место: avtoklub.mk

Прво место: automakedonija.com.mk

 

Туризам и Угостителство

Трето место: savanaonline.com

Второ место: kliknijadi.mk

Прво место: exploringmacedonia.com

 

Финансиски услуги, Банкарство и Осигурување

Трето место: denar.mk

Второ место: bankarstvo.mk

Прво место: nlb.mk

 

IT и Електроника

Трето место: gg.mk

Второ место: sakamtelefon.mk

Прво место: IT.mk

 

Најдобар сајт за владини/државни институции

Трето место: e-nabavki.gov.mk

Второ место: avrm.gov.mk

Прво место: angelsajce.mk

 

Најдобар сајт за невладини организации

Трето место: humanost.org.mk

Второ место: borka.org.mk

Прво место: ckrm.org.mk

 

Образование, Наука и Култура

Трето место: sakamknigi.mk

Второ место: fakulteti.mk

Прво место: teachhoot.com

 

Е-трговија и огласи

Трето место: grouper.mk

Второ место: pazar3.mk

Прво место: cashbackworld.com/mk

 

Најдобар корпоративен сајт

Трето место: cineplexx.mk

Второ место: grouper.mk

Прво место: vrabotuvanje.com.mk

 

Најдобар мобилен сајт

Трето место: divianarts.com

Второ место: sakamtelefon.mk

Прво место: grouper.mk

 

Најдобар блог

Трето место: napravisam.mk

Второ место: pravdiko.mk

Прво место: blog.literatura.mk

 

Спорт

Трето место: karas4training.com/mk

Второ место: ekipa.mk

Прво место: gol.mk

 

Забава

Трето место: motika.com.mk

Второ место: crnobelo.com

Прво место: fn.mk

 

Вести и информации

Трето место: crnobelo.com

Второ место: fakulteti.mk

Прво место: bizniskatalog.mk

 

Најдобар Сајт за 2018 година

Трето место: vrabotuvanje.com.mk

Второ место: cashbackworld.com/mk

Прво место: grouper.mk

 

Им честитаме на победниците.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии