Објавен трејлерот за The Social Network, филмот за Facebook

Филмот е сниман според книгата Accidental Billionaires и ги опишува раните денови на мрежата и како Марк Зукерберг со генијална идеи, измами, љубов и завера и сите други работи потребни за филм успеа од студент да стане еден од највлијателните луѓе на планетава за само неколку години.

Добро познатиот Дејвид Финчер е режисерот на Social Network, сценариото е на Арон Соркинг, а Јеси Ејсенберг ќе го глуми основачот на мрежата Зукерберг.

Подолу е трејлерот, а премиерата на филмот е закажана за 1 октомври 2010 година.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии