Nvidia претстави огромни гејминг монитори

Огромен 65-инчен гејминг монитор е иднината на гејмингот. На CES 2018 во Лас Вегас, Nvidia го претстави Big Format Gaming Display. Мониторот е 4К, 120Hz, 1000 Nits ХДР, со ултра ниско доцнење. Ако ова е е доволно, телевизорот доаѓа со интегриана Shield конзола која овозможува стримање до телевизорот и без физичка врска.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии