Новиот Pixel телефон од Google доаѓа на 4 октомври

Дејан Соколоски

во Вести

Google со кратко видео ги најави своите нови уреди. Презентирањето на Pixel 2 телефоните може да го очекуваме веќе на 4 октомври. Неодмна, документи испратени до Федералната комисија за комуникација навестија дека и овој телефон го произведува HTC. Телефонот ќе доаѓа со Snapdragon 835 или Snapdragon 836 процесор. Новитет е „Active Edge“ технологија која овозможува активирање на гласовниот асистент на Google, кога корисникот ќе го стисне телефонот.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии