Новиот Nexus 7 со Android 4.3 ќе биде претставен до крајот на јули

Android Central објави слики и видео од тоа што се чини дека е новиот таблет компјутер на Google, Nexus 7. Не е јасно дали се работи за уред подготвен за продажба или за прототип, но од тоа што може да се види, уредот има малку променет дизајн и има две камери (предна од 1,2 мегапиксели и задна од 5). Има внатрешна меморија од 16 и 32 GB, 2 GB RAM и LCD екран.

Таблетот работи на новиот Android 4.3 Jelly Bean кој ќе биде преставен на 24-ти јули, датум на кој Google закажа настан во Сан Франциско. Се очекува со новата верзија на мобилниот ОС да биде претставен и новиот Nexus 7. Цената, според Android Central, би требало да биде околу 250 долари.

[youtube]HXrcUyCVA6c[/youtube]

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии