Новиот хит на Psy го изедначи рекордот на „најбрзо до 100 милиони прегледи“ на YouTube

Јужнокорејскиот рапер Psy изгледа е створен за YouTube слава. Со неговото претходно видео Gangam Style оствари рекордни 1,5 милијарди посети, а сега со новото видео Gentleman го изедначи рекордот за “најбрзо до 100 милилиони посети“, рекорд кој досега го држеше видеото Russian Meteor.

[youtube]ASO_zypdnsQ[/youtube]

Интересно пред својата YouТube премиера видеото е забрането од најголемиот јужнокорејски радиодифузер KBS, бидејќи видеото не ги исполнува стандардите за пренос, вели Time. На претходинот хит на Psy, Gangam Style му беа потребни дури 44 дeна за да стигне до 100 милиони посети, но сега е најгледано видео на YouTube. Што мислите дали новата песна на Psy ќе год достигне успехот на претходинот хит?

5 коментари на “Новиот хит на Psy го изедначи рекордот на „најбрзо до 100 милиони прегледи“ на YouTube

 1. Кретен… Не знам што виде светот во дебелиов уште и првиот пат, ама јбг, тоа кажува колку ретардирано станува мнозинството, исто како и со Харлем Шејк дебилштината… Ужасно е на што се “пали“ народот…

  1. Желбата да покажеш дека си различен/а те прави глуп/а. Ако не се согласуваш со мнозинството не мораш да јадеш бурек на ит сајт. Ако не ти се допаѓа, ништо нема да се промени ако коментираш тука. Освен ако не си сигурен/а во себе и имаш премисла дали во тебе е проблемот или во светот. Поздрав ;)

   1. Ова е место за коментари, така да не гледам ништо лошо во тоа да си го искажам своето лично мислење.

    “дали во тебе е проблемот или во светот“

    Мнозинството одлучува за се, така да ако сте 10 луѓе, и 9 од нив одлучат да те истепаат без никаква причина, ќе те истепаат, и тоа за нив ќе биде во ред, без разлика што реално гледано не е во ред. Мислам дека ми ја сфаќаш поената ;)

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии