Нешто повеќе за blockchain и крипто-валутите, предавање на Ема Поповска од Bron.tech

Ема Поповска, заедно со Војдан Кардалев се ко-основачи на австралискиот стартап Brontech. Со нив и нивниот стартап ве запознавме пред некој ден…  Четвртокот што измина, Ема говореше за blockchain, крипто-валути и новите бизнис модели на настан во Public Room во организација на Startup Macedonia.

Startup Macedonia во живо го стримаше настанот, а видеото и целото предавање на Ема може да го погледнете подолу (квалитетот на видеото не е најдобар, сепак е снимано со мобилен, но звукот е во ред…):

 

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии