Нема потреба од секоја Facebook нотификација

Пример, ако сте коментирајле на некој популарен пост на ваш пријател, како што е сега ќе добивате нотификација за секој дополнителен коментар оставен на постот, а тоа не мора баш вас да ве интересира. Па зошто да ве замараат тие нотификации, нели?

Според AllFacebook, ќе биде воведено Unsubscripe копче под статус на кој сте коментирале или стиснале Like, со кое ќе ги исклучите идните нотификации.

5 коментари на “Нема потреба од секоја Facebook нотификација

    1. hmm.. го инсталирав wowd и воопшто не ми се допадна, изгледа супер но му треба многу време да функционира, констатно лоадираше нешто а кога пребарав „уво“ на кирилица (ништо попаметно не ми текна :) ) клиентот се сруши. :S Не ќе да е за нас :)

    1. tnx nonamed stranger :) ќе „спластриме“ една вест за Wowd изгледа интересно, но сега е доцна, ќе мора да почека за утре :P

  1. Токму нешто вакво му требаше на Facebook, очекувам дека ќе наиде на многу позитвни критики и ќе биде доста користена опција ( барем од моја страна :D ).

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии