Неколку кул илустрации од Tања Вукобрат, инспирирани од видеоигрите

Тања Вукобрат е македонска илустраторка, a љубителите и креаторите на видеоигри најверојатно ја препознаваат од последниот Global Game Jam, каде оваа година беше илустратор во тимот кој ја освои првата награда. Покрај цртањето, Тања е фан на видеоигрите, па освен во нивниото илустрирање дел од времето поминува играјќи ги. Таа во иднина планира да направи и сопствена видеоигра, но за сега со тимот работи на концептот и на приказната.

„Инспирација ми се видеоигри, филмови, аниме, музика, сттарипови итн. Желба ми е да работам како илустратор за игри, а најмногу сакам да креирам концепти за карактери, исто така играм игри и затоа секогаш биле голем дел од инспирацијата“, вели Тања. Нејзините илустрации можете да ги следите на Facebook страната Tanja Vukobrat Art и на Artstation. (Tnx до GG.mk за линкот)

(All images are courtesy of Tanja Vukobrat Art/Facebook)

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии