ИТ Настан: Гоблин најави целодневна прослава на Hearthstone: Whispers of the Old Gods

Гоблин и студиото за анимации Lynx организираат прослава по повод новата надградба на Hearthstone, Whispers of the Old Gods.  Покрај дружењето, најавен е и целодневен турнир во Hearthstone, кој овојпат е отворен за сите заинтересирани.

Настанот е закажан за 29 мај во Јавна соба со почеток од 11 часот, а заинтресираните треба да ја посетат facebook-страницата за настанот и да го пријават своето учество. Наградите овојпат ги обезбеди Blizzard, а главната награда Samsung Gear VR е подарок од креаторите на „John Vardar vs the Galaxy“, студиото Lynx.

 

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии