Направете на јаболкото да му пораснат заби

IT.mk редакција

во Совети

{mosimage} Подолу ќе најдете неколку Photoshop совети/трикови од Антонио Ивановски, член на форумот на IT.com.mk познат како Toteto. Двата туторијали кои ги претставуваме се за ставање заби на јаболка и за правење на панарома, а најдолу од текстот ќе најдете линкови за уште неколку совети од Aнтонио, кој наместо да пишува за советот снимил YouTube видеа во кои можете да ги видите постапките на креациите.

„Во видеото зборувам за да немора да се мачам да пишам овде и да ја кршам
тастатурата. И не дува толку компјутерот туку еден вентилатор ме дува, па зато
така се слуша, и не замеравајте на гласната тастатура и маус, не се во ред па
мора малце повеќе да чукам.“

Ова е неговото јаболко.

{mosimage}

А ова е видеото во кое тој објаснува како треба да се направи сликата.
Сликите кои тој ги користи можете да ги најдете во темата на форумот на It.com.mk.

Вториот
совет е како да направите панорама.

„Прво што треба да направите е да ги
сликате сликите. Сликањето можете да го вршите со рака, и уште подобро ако
имате сталак“ објаснува Aнтонио.

{mosimage}

Други
туторијали од Антонио Ивановски се за: Како да ги направите вашите
букви да изгледаат како буквите на Google
, туторијал за дигитална
шминка
и како да вметнете слика во
текст
.Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии