Најпопуларниот Google+ корисник е … ?

Првиот на листата на најпопуларни Google+ корисници е основачот на Facebook, Марк Закерберг.

Закерберг има само 39 пријатели, односно корисници со кои се следат меѓусобно, но го следат 21.213 луѓе, двојно повеќе од основачот Пејџ кој има само 14.789 корисници.

Дваесети и седум годишниот Закерберг, чија профил слика е како да е незадоволен од тоа што го гледа, дали заради Google+, дали заради корисниците кои го „изневеруваат“ Facebook, можеби е интересен за луѓето да го следат бидејќи е основач на конкурентен продукт и најверојатно има што да сподели на Google+. Сигурно тоа што ќе го види тука ќе биде и идеја како да се подобри Facebook.

Според основач на Facebook, воопшто не е изненадување што е тука, всушност љубопитниот Закерберг, како што пренесува Роберт Скоби, изненадување е што луѓето се чудат што тој има Google+ профил.

Name drop moment. Zuckerberg just texted me back. Says “Why are people so surprised that I’d have a Google account?”less than a minute ago via Twitter for iPhone Favorite Retweet Reply

1 коментар на “Најпопуларниот Google+ корисник е … ?

  1. Мајсторски ги зезна!… :)

    Преку (нај)конкурентниот производ си прави бесплатна реклама за ФБ…

    ЦАР!

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии