Најдобрите антивируси за 2010/2011-та

„Norton е во моментов врв, се инсталира за само 1 минута, прави надградувања на секои 5-15 минути (pulse updates), користи многу малку RAM, лесен е на системот и изграден е на база на многу напредна технологија/архитектура, од сите платени прозиводи антивируси и слично Norton е единствениот за кој што би платил т.е. во моментов веќе имам (лиценциран) платено и го користам во комбинација со Comodo firewall.“, вели Psyside.

Според Pipelin, Norton e доста подобрен, посебно „брзата инсталација и подигање на софтверот ме занеме. Не чекам повеќе како кај Kaspersky да ми се појави облаче ‘Еј чоек сега си безбеден терај’ после 1-2 мин. по појавување на мојот десктоп.“

… одличната дискусија за безбедноста, разните анти-вирус програми и совет за кој да користите продолжува на форумот.

10 коментари на “Најдобрите антивируси за 2010/2011-та

  1. De bre lugje ovoj rekol norton i vie odma se zaletavte… Otvorete na google i procackajte da vidite sto ke pisuva.. Za mene pobrz i poefikasen od Avira Premium Security Suite (platena verzija) nema!!! pozz

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии