MySpace се враќа со комплетен редизајн

Познатата поп ѕвезда и инвеститор во MySpace, Џастин Тимберлејк, претстави видео во кое го најавија редизајнираниот MySpace. Ова друштвена мрежа беше неверојатна популарна се додека не се појави Facebook. Откако започнаа да паѓа посетеноста, мрежата се фокусираше на забавна содржина привлекувајќи бендови, пејачи и други музички ентузијасти и претпоставките се дека ќе продолжи да биде мрежа која се фокусира на мултимедијална содржина.

Според тоа што може да се види од видеото, редизајнот изгледа фантастично. Не само што наликува на Pinterest со огромни фотографии, туку од контрола на интерфејсот се гледа дека е оптимизирана за користење на таблет компјутерите што е огромна предност.

Што точно ќе понуди мрежата ќе треба да почекаме да стартува. Датумот сè уште не е најавен.

2 коментари на “MySpace се враќа со комплетен редизајн

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии