MKD20 S02E06: Муабети за Magic, Elder Scrolls Online, Eve Online и Watch Dogs 2

Дејан Соколоски

во гејминг, ИТ.МК

Фокусот на новата епизода на MKD20 овојпат се онлајн игрите, иако секако не изостанаа и останатите игри. За сите кои се заинтересирани за некои ММО кои се излезени поодамна, а сега се достапни бесплатно, ова е епизодата која може да им помогне.

Дополнително ако ги следите епизодите во живо на Twitch, MKD20 има анкета за промена на терминот па посетете ја facebook-страницата и гласајте.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии