MKD20 S01E13: Интервју со Гоблин за вториот турнир во Hearthstone

Како најава за вториот турнир во Hearthstone, гејминг подкастот MKD20 направи интервју со Самоил Петревски, основачот на Гоблин друштвени игри, кои се и организатори на настанот. Темата на интервју е секако турнирот во Hearthstone кој се најавува „како поголем, подобар и со повеќе награди“. Се рецензираа и Black Death, Far Cry Primal, World Of Warcraft, Heroes 7, The Waling Dead…

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии